Mercedes-Benz

Actros

Yakıt Ekonomisi & Sürüş Dinamiği

Mercedes-Benz Actros, geliştirilmiş sürüş dinamikleri sayesinde daha rahat, güvenli ve esnek bir kullanım deneyimi sunarken; yenilikçi teknolojileri ve aerodinamik yapısı ile de yakıt tüketimini azaltıyor

Yenilenen Euro 6 motoru ve standart olarak sunulan Powershift 3 şanzımanı ve aerodinamik kabini ile Mercedes-Benz Actros, her zaman maksimum verim sağlar. Mercedes-Benz tarafından geliştirilmiş olan Euro 6 motorlar, farklı çalışma koşullarına göre püskürtme basıncını değiştiren X-Pulse teknolojisi ile yakıtın en verimli şekilde yanmasını sağlar. Yeni Powershift 3 şanzımanı farklı şürüş modları ve doğru vites seçimleri ile yakıt tasarrufuna önemli ölçüde katkıda bulunur. Mercedes-Benz Actros, yeni aerodinamik kabin tasarımı ve hava direncini minimuma indiren rüzgarlıkları ile yakıt ekonomisi sağlar ve operasyonunuzun verimini arttırır. Actros çekiciler standart dört körüklü hava süspansiyonu; Actros kamyonlar ise hava süspansiyonlu arka aks grubu ile sürücüye konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimi sunar. 

Mercedes-Benz Actros çekicilerinde ve kamyonlarında opsiyonel olarak sunulan Öngörülü Sürüş Sistemi ile yakıt tüketiminde yüzde 5’e varan azalma sağlıyor

Mercedes-Benz’in geliştirdiği Öngörülü Sürüş Sistemi, dijital 3 boyutlu haritalar ve GPS bilgilerini kullanarak aracın hızlanmasını ve vites değişikliklerini öngörülü bir biçimde optimize eder. Sadece tempomat kullanımı ile aktif olan bu sistem, deneyimli sürücülerin bile ötesinde olan bir sürüş tarzı ile yakıt tasarrufu sağlar.

Bakım & Ekonomiklik

Mercedes-Benz Actros çekici ve kamyonlar 120.000 km’ye varan geniş bakım aralıkları ve Euro 5’e göre %20 daha düşük bakım maliyetleri ile yüksek ticari performans sağlar.

Asistan Sistemleri ile Güvenli Sürüş

Mercedes-Benz Actros, üstün teknoloji ürünü yeni güvenlik sistemleri ile en zor parkurlarda bile evinizdeymiş gibi güvenli hissetmenizi sağlar

Actros çekici ve 6x2 nakliye kamyonlarında standart olarak sunulan Şerit Takip, Yorgunluk Algılama Aktif Fren, Araç Denge Kontrol (ESP) Sistemleri; sürüş esnasında emniyeti en üst noktaya çıkarır.

Şerit Takip Sistemi, istemsiz bir şekilde şeritten çıkıldığında sürücüyü hoparlörlerden sesli ikaz ve ekrandan görsel ile uyarır. Yorgunluk Algılama Asistanı, şerit takip sistemi sistemi verilerini, sürücünün kullanım davranışları ve süresini analiz eder. Sürüşte herhangi bir değişiklik tespit edildiğinde sürücü sesli bir ikazla uyarılır ve ekranda mola verilmesini öneren bir mesaj belirir.

Aracın önündeki radar sayesinde trafiği izleyen Aktif Fren Sistemi, gerektiğinde görsel-işitsel uyarı ve otomatik frenleme yapar. Araç Denge Kontrol Sistemi (ESP), ani manevra ve keskin virajlarda aracın yoldan çıkmasını engeller.

Tüm Actros araçlarda standart olarak sunulan Hill-holder (Yokuş kalkış desteği) ile birlikte aracın yokuşlarda kayması engellenir.